Školní rok 2023 -2024

Název: 14. ZŠ - JAK ŠABLONY PRO MŠ A ZŠ I

Škola je zapojena do projektu OP Jan Amos Komenský, registrační číslo projektu: CZ.02.02.03/00/22_002/0002033

Termín realizace : 1.1.2023 – 31.12.2024

14.ZŠ -JAK ŠABLONY PRO MŠ A ZŠ I
Download PDF • 45KB

Ovoce a zelenina do škol, Mléko do škol

Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni žáci 1. – 5. tříd. Cílem projektu "Ovoce do škol" je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Projekt "Ovoce do škol" spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí. Prostředky na tento projekt poskytne Evropská unie 73% a Česká republika 27%. Projekt "Ovoce do škol" se řídí Nařízením Rady ES č. 13/20009, Nařízením Komise ES č. 288/2009 a Nařízením vlády č. 478/2009.

SZIF schvaluje Žadatele o podporu, kteří zajištují distribuci ovoce a zeleniny do škol. Jejich přehled je zveřejněn na www.szif.cz

Školní rok 2022 – 2023

Škola se zapojila do programu Realizace investice národního plánu obnovy - Komponenta 3. 1

Název: Digitalizujeme školu