Previous Item
Next Item

Les ve škole

Školní družina 14. ZŠ v Plzni je již pátým rokem připojena k mezinárodnímu programu Les ve škole, který v České republice koordinuje vzdělávací centrum TEREZA. Jedná se o dlouhodobý mezinárodní program, do kterého je zapojeno cca 4000 škol z 26 zemí světa. Program motivuje učitele, aby se svými žáky chodili v době výuky ven a umožnili jim učit se „o lese v lese“ V České republice je do programu zapojeno více než 400 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin. Již v předchozích letech školní družina získala prestižní mezinárodní certifikát „Lesní třída“ a tak i v tomto školním roce zájmové vzdělávání pokračovalo v duchu „Lesa ve škole“. Stále jsme jediná školní družina v Plzni, která je do programu zapojena. Hlavním cílem programu je, že účastníci:

Les mají rádi – je pro ně místem pro hru i tvoření, vytváří si osobní vztah k rostlinám, živočichům, konkrétním místům i lesu jako celku.

Zkoumají les – pozorováním vlastním i s pomocí průvodců zkoumají děje, které se tu odehrávají i vliv člověka a lesa. Získané znalosti dokážou uplatnit také v jiných ekosystémech

Pečují o zelená místa ve svém okolí (v lese, školní zahradě či v truhlíku) – přímo i skrze zapojení dalších dětí či dospělých, a především jsou venku na čerstvém vzduchu.

Úspěchy družiny

Les ve škole